5 znaků, jak poznat kvalitního realitního makléře

V dnešní době na trhu existuje okolo deseti tisíců realitních makléřů. Jak máme poznat toho správného? Na první pohled je to velmi obtížné, každopádně existují prvotní známky, které vám napoví, že by se mohlo jednat o minimálně slušného makléře. 

Jak by tedy měl vypadat?

Umazané triko či ponožky v sandálech v nás asi nevzbudí dojem o serióznosti makléře. Makléř by měl mít čisté a voňavé oblečení a nezapomínat na dobrou ústní hygienu.

Kromě minimálně středoškolského vzdělání by měl mít realitní makléř dokončené odborné školení zaměřené na realitní trh, například Doklad o profesní ceritifkaci nebo Základy realitního byznysu.

Schopnost vcítění do potřeb klienta je nezbytnou součástí dobrého makléře.

Makléř musí být před první návštěvou s klientem pečlivě informovaný a připravený. Měl by si například zpracovat cenovou analýzu v dané lokalitě či nahlédnout do cenové mapy, měl by se pečlivě seznámit s listem vlastnictví,snímkem z katastrální mapy, znát výměry pozemků, případné omezení na nemovitosti, seznámit se s místem, kde nemovitost leží (dostupnost občanské vybavenosti, dopravní dostupnost, příjezd na cizím či vlastním pozemku, dostupnost inženýrských sítí, co říká územní plán na daném místě, apod.).

Realitní makléř by měl mluvit slušně, spisovně a nepoužívat vulgární výrazy.

I těchto 5 znaků nemusí zaručit, že obchod dopadne dobře, ale minimálně zvýší pravděpodobnost uzavření obchodu.

Existuje makléř, na kterého v dobrém či špatném nemůžete nikdy zapomenout? Pochlubte se a podělte se s námi o váš zážitek ??.

Napsala: Bc. Michaela Zapletalová

Publikováno 24.9.2021 do sekce Zajímavosti

Zpět na úvodní stranu

blog comments powered by Disqus