Jak probíhá prodej domu, bytu či jiné nemovitosti

V tomto článku bychom Vám rádi přiblížili, jak probíhá prodej nemovitosti prostřednictvím  naší realitní kanceláře. Celý obchod jsme rozdělili do několika kroků, z nichž ke každému kroku se vyjádříme podrobněji.

  1. Prodej začíná kontaktováním realitní kanceláře prodávajícím, který nás může kontaktovat přes email, mobil, pevnou linku, bezplatnou linku či formulář na našich webových stránkách.
  2. Dále proběhne nábor. Pod náborem nemovitosti si představte schůzku s makléřem u nabízené nemovitosti, kdy makléři sdělíte bližší informace o nemovitosti, makléř si nemovitost nafotí a domluvíte se na ceně, za kterou bude nemovitost inzerována.
  3. Pro zařazení do inzerce potřebujeme písemný souhlas s prodejem nemovitosti, který je vyjádřen podepsáním zprostředkovatelské smlouvy, kde je také uvedeno, jaká bude výše provize pro RK, jak dlouho bude nemovitost inzerována apod.
  4. Za více než 23 let máme propracovaný marketingový mix. Vaši nemovitost budeme propagovat na internetu na našich webových stránkách, které jsou velmi dobře dohledatelné, a také na předních realitních portálech – Sreality, České reality, Reality iDNES, Eurobydlení, Reality mix a dalších. Dále také v tištěné inzerci v našich Novinách Reality GAIA, Kyjovských listech či Veselských listech. Samozřejmostí je vyvěšení na vývěskách.
  5. Dále probíhají prohlídky. Jakmile se ozve vhodný zájemce, domluvíte se s makléřem na datu podpisu kupní smlouvy.
  6. Kupní smlouvu dostanete dopředu k prostudování a odsouhlasení. Při financování pomocí hotovosti je postup jednodušší. Při financování pomocí hypotéky či úvěru se postup liší dle jednotlivých bank. Ke každému obchodu máme individuální přístup.
  7. Kupující má možnost složit kupní cenu do úschovy naší kanceláře zdarma nebo do advokátní úschovy, která je zpoplatněna.
  8. Po popisu kupních smluv se smlouvy vloží do katastru nemovitostí příslušného katastrálního úřadu. K zapsání vkladu (tedy změně majitele) dojde nejdříve po 20 dnech od vkladu.
  9. Ihned po zapsání do katastru nemovitosti dojde k vyplacení kupní ceny prodávajícímu a předání nemovitosti kupujícím.

Jaké jsou výhody prodeje přes realitní kancelář oproti prodeji bez rk?

Reality GAIA

Publikováno 16.3.2015 do sekce Nezařazené

Zpět na úvodní stranu

blog comments powered by Disqus