Jak vybrat nejlepší realitní kancelář popř. makléře?

Správný výběr realitní kanceláře je velmi důležitý. Dnešní doba je plná podvodů a lidí, kteří se přiživují na ostatních. Dne 13.9.2013 byl publikován článek na portálu Novinky s titulkem: Kvůli realitkám přišly stovky lidí o miliony i byty. Nemovitost člověk prodává/kupuje většinou jednou za život, buďte proto obezřetní. 

Prvním kritériem pro správný výběr realitní kanceláře, popř. makléře by měla být doba působnosti realitní kanceláře na trhu s nemovitostmi. Zkuste si zjistit na internetu nebo od známých, jak dlouho již firma funguje a zda měla v průběhu nějaké existenční potíže.

Druhým kritériem je jednání makléřů. V žádném případě nepodepisujte smlouvy, aniž byste si je přečetli. Pokud je na Vás vyvíjen nátlak, rozhodně se nejedná o solidního makléře. Správný makléř Vás do ničeho nenutí a nechá Vás smlouvu v klidu pročíst. Je makléř odborník? Dokáže Vám uspokojivě zodpovědět všechny dotazy?

Třetím kritériem jsou reference od známých. Pokud máte možnost, zjistěte si od známých, kterou realitní kancelář by Vám doporučili, se kterou mají dobrou zkušenost.

Čtvrtým kritériem je možnost prezentace Vaší nemovitosti popř. velikost databáze klientů. Menší kanceláře obvykle nemohou nabídnout širokou prezentaci zakázky a pravděpodobně ani nebudou mít tak velkou síť klientů, jako zavedená kancelář s více pobočkami v okrese.

Pátým kritériem je nábídka doprovodných služeb. Zajistí Vám RK veškerý právní servis? Pomůže Vám s přepisem energií a daní z převodu nemovitostí? Budete mít možnost bezpečné úschovy peněz? Na tyto otázky je dobré si odpovědět.

Šestým kritériem je fluktuace (střídání) makléřů spolupracujících s danou realitní kanceláří. Fluktuace by neměla být příliš velká.

Věříme, že jsme Vás tímto článkem navedli správným směrem.

Publikováno 13.9.2013 do sekce Aktuálně

Zpět na úvodní stranu

blog comments powered by Disqus