Reality GAJA nebo Reality GAYA nebo Reality GAIA?

Zeptali jsme se pana ředitele Ing. Františka Zapletala, jak se vývijel název společnosti:

„Když jsem se rozhodl, že budu podnikat v realitách, chtěl jsem mít v názvu firmy Kyjov. První název firmy tedy byl Ing. František Zapletal, osoba zapsaná v obchodním rejstříku s povoleným přídavkem GAYA. Tak se totiž Kyjov jmenoval od roku 1620. Tehdy jsem nedocenil to, že se tak Kyjov jmenoval i za německé okupace a že někteří starší lidé jsou na to citliví. Když jsem to zjistil, byl jsem nešťastný, protože se mi už tehdy říkalo „Pan GAJA“ a říkal jsem si, že tento přídavek musím v nějaké formě zachovat.
Šel jsem tedy za moudrým kyjovským mužem baťovcem panem Pepíčkem Sedlářem a ten mi po krátkém bádání navrhl, abych firmu pojmenoval Reality GAIA, protože GAIA je řecká bohyně plodnosti. Jeho výklad se mi na tolik zalíbil, že jsem ho poslechl a proto už 20 let používáme tento název.
Další problém, který nastal byl, že jsme měli jedno z prvních log uděláno secesním písmem a u tohoto písma měkké I vypadá jako J. Opět nás tedy psali jako Realitní kancelář GAJA. Od roku 2000, kdy nám jeden brněnský student udělal naše trojbarevné bílo-modré logo, už název firmy ani logo nedoznaly změn.
Na Kyjovsku téměř každý, kdo se zajímá o reality v Kyjově, tento název dobře zná a ví, že se může s důvěrou na naši firmu obrátit.“

Publikováno 24.5.2013 do sekce Tiskové zprávy

Zpět na úvodní stranu

blog comments powered by Disqus